Wolontariat

W dzisiejszym świecie, w którym tempo życia jest szybkie, a wyzwania społeczne i ekologiczne stale rosną, wolontariat staje się coraz bardziej istotnym narzędziem tworzenia pozytywnych zmian. Dlatego też chcemy zaprosić Was do odkrycia fascynującego świata wolontariatu, jego różnorodnych form i potencjału do tworzenia lepszego jutra.

O projekcie:

Projekt ma na celu aktywizację młodzieży, ale także rodziców, zwrócenie ich uwagi na potrzeby w najbliższym otoczeniu oraz zapewnienie wsparcia podczas stawiania pierwszych kroków jako wolontariusze. Ponadto, zaangażowane osoby będą mogły uzyskać dodatkowe punkty do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Potrzeby są poszukiwane m.in. pośród rodziców czy osób zaprzyjaźnionych z Fundacją, a następnie przydzielane zgodnie ze zgłoszeniami oraz zainteresowaniami i umiejętnościami uczniów. Projekt zakłada wsparcie wolontariuszy na każdym etapie realizowania powierzonego zadania. Potrzeby wolontariackie podzielone są na cztery kategorie: ekologia, edukacja, e-wolontariat i społeczeństwo obywatelskie.

Szczegóły:

Akcje wolontariatu odbywają się cyklicznie, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami! Jeśli masz jakieś pytania napisz do nas na adres mailowy: info@fundacjawsercumatki.pl lub wypełnijcie formularz na dole strony.

Zobacz jak działamy

Podczas z jednej z akcji sadziliśmy drzewa na warszawskim Ursynowie. Młodzież, ale także dorośli wolontariusze wspólnymi siłami przyczynili się zwiększenia ilości zieleni w naszym mieście. To było niezwykłe doświadczenie, które pokazało, że wspólnie możemy zdziałać wiele dla naszej planety.