8 talentów

Celem projektu jest wsparcie Sympatyków Fundacji i Wszystkich Zainteresowanych tematem rozwoju talentów – w ich odkrywaniu i rozwijaniu. Każdy miesiąc poświęcony jest innemu talentowi.

Dlaczego 8 talentów?

Osiem talentów, którym chcemy się przyjrzeć, zostało wyodrębnionych na podstawie klasyfikacji zaproponowanej przez Howarda Gardnera (tu link do informacji o profesorze oraz do artykułu z bloga). W książce pt. Inteligencje wielorakie, profesor H. Gardner stwierdził, że każdy z nas dysponuje 8 rodzajami talentów, które jednak rozwijamy w różnym stopniu. Przeciętny człowiek ma zwykle ponadprzeciętnie rozwinięte 2-3 talenty, dlatego też o niektórych z nas mówi się, że są “wybitnymi matematykami”, a o innych, że mają “ponadprzeciętne zdolności manualne”. Każdy jednak może świadomie rozwijać wszystkie 8 talentów, bo najważniejsze w rozwoju jest pozytywne nastawienie, prawdziwe pragnienie rozwoju i wytrwałość wynikająca z silnej motywacji wewnętrznej do rozwoju, mimo przeszkód i przeciwności.

Jak realizowany jest ten projekt

  • poprzez publikowanie tekstów na blogu oraz fb Fundacji na temat poszczególnych rodzajów talentów, traktujących o tym, jak je odkrywać i rozwijać, a także jak usuwać przeszkody w ich rozwoju;
  • poprzez organizację wydarzeń (warsztatów, konkursów, koncertów, gier i innych), które będą wspierały odkrywanie i rozwój każdego rodzaju talentu;
  • poprzez tworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń odnoszących się do rozwoju każdego z talentów, byśmy mogli się wzajemnie inspirować i motywować, a także łączyć siły w przedsięwzięciach podejmowanych na rzecz rozwoju talentów oraz by “talent” w postaci wiedzy na temat tego, jak coś robić albo czego nie robić, też został puszczony w obieg.

Więcej informacji o każdym z talentów!

Chcesz lepiej zrozumieć i rozwijać talenty swoje i swoich bliskich? Wejdź do naszej Czytelni, gdzie znajdziesz dokładne opisy każdego z 8 talentów. Poznaj je i odkryj, jak pomnażać te unikalne zdolności w Twojej rodzinie. Każdy z nas jest wyjątkowy – zainspiruj się i wspieraj rozwój talentów wśród najbliższych. Zacznij odkrywać teraz!

Umiejętność budowania relacji i towarzyszenia innym z empatią.

Wrodzona zdolność do tworzenia i wyrażania emocji poprzez dźwięki.

Umiejętność komunikacji, pasja do słów i głębsze poznawanie kultur.

Analiza, logiczne myślenie i dostrzeganie wzorców; zrozumienie liczb i formuł.

Pasja do ruchu, zdrowie poprzez aktywność i osiąganie sukcesów sportowych.

Głęboka samoświadomość i zdolność do rozumienia własnych emocji.

Tworzenie i rozumienie przestrzeni, komunikacja poprzez obraz.

Głębokie zrozumienie natury, inspiracja i odpowiedzialność za jej ochronę.

Rodzina – Kopalnią Talentów

Bazując na projekcie „8 talentów” prowadzimy kampanię społeczno-edukacyjną „Rodzina – kopalnią talentów”. Akcja ta ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat rodziny jako szczególnej przestrzeni do odkrywania i rozwoju talentów. Poprzez organizowanie koncertów i tworzenie treścieukacyjnych chcemy pokazać wyjątkowość rodziny, jako przestrzeni najbardziej sprzyjającej rozwojowi talentów. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat kamapnii, zachęcamy do przejścia na poniższą stronę, gdzie znajdują się szczegółowe informacje.

Napisz do nas!

Chciałbyś zadać pytanie odnośnie jednego z projektów, albo może masz pomysł jak wspomóc działania Fundacji? Skontaktuj się z nami!

9 + 11 =

Loading