Wykład on-line „Matematyka wokół nas: dotknij, spytaj, odkryj!”

21 kwi 2022

Zapraszamy na wykład prowadzony przez Urszulę Pastwę, doktora nauk matematycznych, nauczyciela Montessori, założycielkę bloga ekspedycja.edu.pl oraz mamę 4 dzieci 🙂

Wykładem chcemy zachęcić do odkrywania i rozwijania w sobie i w dzieciach talentu matematyczno-logicznego – motywu przewodniego w tym miesiącu w ramach Projektu 8 Talentów.

Wykład odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia o godz. 18.30. Potrwa ok. 1h.

Pani Ula jest miłośniczką matematyki i tą miłością chce nas „zarazić” – niekoniecznie do matematyki pełnej wzorów, ale tej, która otacza nas na co dzień, którą można dotknąć i samemu odkryć.

A podczas wykładu postara się nam:

• pokazać proces zdobywania umiejętności matematycznych – jak on wygląda niezależnie od etapu edukacyjnego (ogromna część może być zabawą i wciągającą przygodą, niezależnie od wieku),
  • opowiedzieć o różnych obliczach talentu matematycznego (tych bliższych sztuce, geografii, językom – bo matematyka to nie tylko wzory ;)) i ich odkrywaniu,
  • i pokazać konkretne przykłady matematyki na poziomie od przedszkola do liceum: jak w codzienności dostrzec okazję do ich odkrywania? jak pomóc dziecku samodzielnie odkryć matematyczne zależności? czy matematyczne wzory mogą zachwycić?

Liczymy, że nasza Prelegentka przekona słuchaczy do piękna matematyki i pokazywania tego piękna dzieciom.

Wykład jest bezpłatny, ale będziemy wdzięczni za wszelkie datki na cele statutowe Fundacji. Jednocześnie dziękujemy za każdą szczodrość serca!

Wpłaty prosimy dokonywać na konto:
Fundacja „W Sercu Matki”
18 1140 2004 0000 3102 7913 9412
W tytule przelewu: darowizna na cele statutowe Fundacji

Serdecznie zapraszamy!