Styczeń miesiącem talentu muzycznego!

7 sty 2022

Zachęcamy Was, by w styczniu przyjrzeć się sobie lub swoim dzieciom z uwagą – tak by odkryć czy talent muzyczny drzemie w Was. Może podejdziecie razem do zakurzonego nieco pianina albo wspólnie pośpiewacie kolędy?

Jak rozpoznać, że ktoś ma ponadprzeciętny talent muzyczny?

Osoby odznaczające się ponadprzeciętnym talentem muzycznym chętnie słuchają muzyki, śpiewają, łatwo zapamiętują melodie usłyszanych utworów. Często nucą coś pod nosem, a nierzadko mają wrażenie, jakby w ich głowie cały czas była włączona jakaś płyta. Często wystarczy chwila w sklepie, w którym puszczana jest muzyka, by w ich ucho wpadła piosenka i towarzyszyła im do końca dnia a nawet dłużej.

Osoby te mają dużą wrażliwość na dźwięki. Potrafią odczuwać wielką radość radość, mogąc delektować się muzycznymi arcydziełami, a jednocześnie brak wewnętrznej harmonii, gdy słyszą fałsz.

Dzieci wybitnie muzycznie uzdolnione chętnie podejmują naukę gry na instrumencie, chcą śpiewać w chórach i zespołach dziecięcych, rozładowują swoje emocje realizując swoje muzyczne pasje. Te dzieci chętnie bawią się dźwiękiem uzyskanym w różny sposób, na przykład przez uderzanie jednym przyrządem kuchennym o drugi.

Osoby o szczególnie rozwiniętym talencie muzycznym bardzo często w dorosłym życiu zostają zawodowymi muzykami, śpiewakami, nauczycielami muzyki, śpiewu, gry na instrumentach, organistami, tancerzami, choreografami, akustykami, kompozytorami. Wiele osób o ponadprzeciętnym talencie muzycznym wykonuje też inne zawody, niezwiązane z muzyką, natomiast z muzyki czerpie siłę do realizacji swojego powołania.

Jak chcemy wspierać rozwój talentu muzycznego w styczniu?

Zapraszamy do:

• przybycia na Koncert Zimowy Fundacji W Sercu Matki, który odbędzie się 22 stycznia 2022 roku w Dzielnicowym Ośrodku Kultury, ul. Kajakowa 12 b
  • włączenia się w śpiew Chóru Mam „Ave Maria” (próby w każdy poniedziałek w salce Fundacji o godz. 10; prosimy o wcześniejszy kontakt: agnieszka.sysik@fundacjawsercumatki.pl)
  • udziału w lekcjach śpiewu prowadzonych przez Paulę Jadacką, która jest także jednym z artystów występujących podczas naszego Koncertu
  • wzięcia udziału w drugiej edycji warsztatów “Twój głos ma znaczenie”, prowadzonych przez Krzysztofa Jakubowskiego, wykładowcę akademickiego i dziennikarza radiowego, których celem jest poprawa brzmienia głosu, większy komfort mówienia i ochrona głosu;
  • przesyłania plików z twórczością Waszą lub Waszych dzieci na adres anna.pelka@findacjawsercumatki.pl; zamieścimy je na naszej stronie
  • przesyłania do nas informacji o ciekawych koncertach, warsztatach muzycznych i innych wydarzeniach muzycznych oraz miejscach promujących piękną muzykę;
  • przesyłania pomysłów na zabawy muzyczne z najmłodszymi;
  • zgłaszania pytań dotyczących rozwoju talentu muzycznego – postaramy się znaleźć na nie odpowiedzi u fachowców;
  • podzielenia się informacjami, gdzie warto kupować/ naprawiać instrumenty;
  • dzielenia się namiarami na osoby, które muzykują lub rozwijają talenty muzyczne innych – by talent muzyczny pomnożył się jeszcze obficiej 🙂

Z góry dziękujemy za każdy wkład w to styczniowe dzieło odkrywania i rozwijania talentu muzycznego. Mamy nadzieję, że każdy, kto włączy się w projekt, rozwinie skrzydła w ramach tego talentu, ale też z większą wrażliwością wsłucha się w otaczający nas świat. Może ktoś po raz pierwszy podejdzie do pianina, które stało w domu, ale bardziej służyło jako mebel? Może ktoś zapisze się ze swoim dzieckiem na lekcje śpiewu, wracając do niespełnionego w dzieciństwie marzenia, by śpiewać nie tylko w kąpieli? Niech to będzie czas pomnażania pięknego brzmienia wokół nas!

Życzymy Wszystkim owocnych spotkań z muzyką oraz otwartości na to, by dzielić się z innymi talentem muzycznym!

Więcej o Projekcie 8 Talentów: