O projekcie

Kampania społeczno-edukacyjna „Rodzina – kopalnią talentów” realizowana jest przez Fundację „W Sercu Matki”. Ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat rodziny jako szczególnej przestrzeni do odkrywania i rozwoju talentów. Rodzina to „kopalnia”, gdzie trzeba czasem długo „kopać”, by cieszyć się odkryciami. Wystarczy jednak uważna obserwacja siebie nawzajem, świadomy rozwój talentów każdego z członków rodziny oraz rodziny jako całości, aby odkryć swą życiową misję i począć ją wytrwale wypełniać.

Poprzez audycje radiowe, filmy oraz koncert połączony z atrakcjami w plenerze pragniemy pokazać wyjątkowość rodziny, jako przestrzeni najbardziej sprzyjającej rozwojowi talentów. Podkreślamy różnorodność talentów, z których każdy jest równie ważny, a także przedstawiamy pasjonatów – odkrycie i rozwój talentów niesie im radość i siłę do pokonywania trudów codzienności oraz utrzymywania dobrych relacji z innymi.

W ramach naszej kampanii społecznej pojawiają się także publikacje prasowe. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym w serwisie Wysokie Obcasy! #reklama

Razem odkrywajmy rodzinne talenty!

Chcesz dowiedzieć się więcej o różnych talentach i zobaczyć, jakie niesamowite możliwości kryją się w Twojej rodzinie? Poznaj koncepcję „8 talentów” prof. Howarda Gardnera.

 

8 Talentów

Gdzie te talenty? By poczuć się odkrywcą talentów własnych i pozostałych członków rodziny, warto skorzystać z bardzo pomocnego narzędzia, jakim jest koncepcja 8 talentów prof. Howarda Gardnera. W książce pt. Inteligencje wielorakie. Teoria w praktyce” (H. Gardner, Inteligencje wielorakie. Teoria w praktyce, Poznań, 2002) wyróżnił on 8 kategorii talentów. Każdy z nas posiada wszystkie wymienione w tej publikacji obszary, rozwinięte w mniejszym lub większym stopniu, lecz zwykle dwoma lub trzema z nich jesteśmy obdarowani w sposób szczególny. Te lepiej rozwinięte kategorie stanowią pole do intensywnego rozwoju, który powinien wszakże uwzględniać indywidualne uwarunkowania życia każdego człowieka.

Zapraszamy do naszej wirtualnej Czytelni, gdzie znajdują się bardziej szczegółowe informacje na temat 8 kluczowych talentów: metody ich odkrywania, strategie rozwoju oraz ich znaczenie w kontekście współczesnych wyzwań.

Umiejętność budowania relacji i towarzyszenia innym z empatią.

Wrodzona zdolność do tworzenia i wyrażania emocji poprzez dźwięki.

Umiejętność komunikacji, pasja do słów i głębsze poznawanie kultur.

Analiza, logiczne myślenie i dostrzeganie wzorców; zrozumienie liczb i formuł.

Pasja do ruchu, zdrowie poprzez aktywność i osiąganie sukcesów sportowych.

Głęboka samoświadomość i zdolność do rozumienia własnych emocji.

Tworzenie i rozumienie przestrzeni, komunikacja poprzez obraz.

Głębokie zrozumienie natury, inspiracja i odpowiedzialność za jej ochronę.

Koncert

Dnia 4 czerwca 2023 r., w Amfiteatrze Parku Kultury w Powsinie, zorganizowaliśmy koncert „Rodzina – kopalnią talentów”. Była to okazja do spotkania na żywo z osobami rozwijającymi różne talenty, do rozmowy, przyjrzenia się, „jak to się robi”, do inspiracji, podniesienia motywacji do dalszego rozwoju oraz integracji rodzin wokół zagadnienia odkrywania i rozwoju talentów. 

Podczas koncertu na widzów czekały: 

  • występy muzyczne zespołów i solistów, profesjonalistów i amatorów, dzieci oraz dorosłych,  
  • strefa kreatywna ze stoiskami warsztatowymi, gdzie animatorzy przekazywali wiedzę i uczyli praktycznych umiejętności, jak odkrywać i rozwijać poszczególne talenty, 
  • prezentacje talentów przez osoby, które na co dzień realizują swoje pasje i zarażają nimi innych,  
  • gry i zabawy dla całej rodziny, bańki, nauka tańca irlandzkiego i wiele innych atrakcji. A do tego pyszne ekologiczne przekąski i orzeźwiająca lemoniada! 

Galeria zdjęć z koncertu

fot. Magdalena Pawlica

Audycje radiowe

Posłuchajcie audycji, które zrealizowaliśmy w Radio Warszawa. Poruszają one temat bogactwa rodziny, jako szczególnej przestrzeni do odkrywania i rozwoju talentów oraz do dzielenia się nimi.  

Audycja 01.06.2023

Audycja wprowadzająca do tematu odkrywania i rozwoju talentów w rodzinie.

Audycja 08.10.2023

Audycja ucząca, jak tworzyć w rodzinach przestrzeń do odkrywania i rozwoju talentów, jak usuwać przeszkody w ich rozwijaniu.

Galeria zdjęć z audycji

Filmy

Zobaczcie nasze filmy, które zainspirują Was do odkrywania i rozwijania rozmaitych talentów w Waszych rodzinach! 

„Rodzina – kopalnią talentów”

„Talenty – jak je odkryć?”

„Tworzenie przestrzeni do rozwoju talentów”

Kontakt

Czy kiedykolwiek czułeś, że potrzebujesz wsparcia, by rozwijać swoje pasje i talenty? Albo może chciałbyś, by Twoja rodzina miała lepsze możliwości, ale nie wiesz, jak to osiągnąć? Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. W Fundacji „W Sercu Matki” wierzymy, że każdy zasługuje na to, by żyć pełnią życia, niezależnie od przeszkód, które stanęły mu na drodze.

Jeśli brakuje Ci pomysłu, czasu, miejsca, albo napotykasz inne bariery w rozwoju swoich talentów lub talentów Twojej rodziny, nie krępuj się – możemy Ci pomóc! Skontaktuj się z nami lub odwiedź naszą stronę, aby dowiedzieć się więcej o naszej działalności, bieżących projektach oraz nadchodzących wydarzeniach!

Kontakt

789 455 823
 info@fundacjawsercumatki.pl

Adres

Fundacja „W Sercu Matki”
ul. Przy Bażantarni 3

02-793 Warszawa

Facebook

Zapraszamy na media społecznościowe Fundacji.

YouTube

Odkryj kanał Fundacji na platformie YouTube.

Dofinansowanie

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Konkurs „Po pierwsze Rodzina!” na rok 2023

Projekt – Kampania społeczno-edukacyjna „Rodzina – kopalnią talentów”

Wartość dofinansowania:
100 000 zł

Całkowita wartość zadania:
100 000 zł

Data podpisania umowy o dofinansowanie zadania:
maj 2023 r.

Kampania społeczno-edukacyjna „Rodzina – kopalnią talentów” ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat rodziny jako szczególnej przestrzeni do odkrywania i rozwoju talentów. Rodzina to „kopalnia”, gdzie trzeba czasem długo „kopać”, by cieszyć się odkryciami. Wystarczy jednak uważna obserwacja siebie nawzajem, świadomy rozwój talentów każdego z członków rodziny oraz rodziny jako całości, aby odkryć swą życiową misję i począć ją wytrwale wypełniać.

Poprzez ciekawe audycje radiowe, dynamiczne filmy oraz koncert połączony z atrakcjami w plenerze kampania pokazuje wyjątkowość rodziny, jako przestrzeni najbardziej sprzyjającej rozwojowi talentów. Podkreśla przy tym różnorodność talentów, z których każdy jest równie ważny, a także przedstawia pasjonatów, którym odkrycie i rozwój talentów niesie radość i daje siłę do pokonywania trudów codzienności oraz utrzymywania dobrych relacji z innymi.

Loading