Pierwsza rozmowa z nowego cyklu Rozmów o Talentach

8 lis 2023

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy dr Marii Pietrzak i Stanisława Podgórskiego z naszej Fundacji z Pauliną Wydrą, psycholog społeczną i trenerem umiejętności poznawczych. Jest to rozmowa rozpoczynająca tegoroczny cykl Rozmów o Talentach, wyodrębnionych przez prof. Howarda Gardnera. Rozmowa dotyczy głównie talentu intrapersonalnego i interpersonalnego, ale w jej trakcie dość szybko okazało się, że wydzielanie pojedynczych talentów jest nieco sztuczne, bowiem każdy człowiek obdarowany jest wieloma wzajemnie się przenikającymi talentami. Każdy nasz talent wpływa na pozostałe, w związku z czym przy podejmowaniu różnych działań korzystamy zazwyczaj z wielu a nie z jednego talentu. Dzięki temu możemy czerpać radość zarówno z samotnej wędrówki po górach, jak i rodzinnego wyjazdu w wakacje, możemy lubić grać w piłkę oraz malować, śpiewać i zbierać jesienne liście. Talenty są rozsiane obficie w nas i warto ich szukać, odkrywać je i z nich korzystać.

A o czym jeszcze usłyszycie…

Między innymi o tym, czym jest talent interpersonalny i intrapersonalny, jak odkrywać te talenty u siebie i u innych, oraz jak je rozwijać. Dowiecie się też, że każdy z nas posiada oba te talenty oraz że u danej osoby mogą być one rozwinięte w różnym zakresie, a także – że uczymy się korzystać z nich przez całe życie oraz że bywa tak, iż osoby szczególnie obdarowane którymś z talentów mogą rozwinąć go w mniejszym stopniu niż te, które musiały włożyć sporo wysiłku, by z niego korzystać.  

Zapraszamy do posłuchania

Jesienna aura sprzyja refleksji, zachęcamy zatem do wysłuchania naszej rozmowy. Liczymy, że zainspiruje ona do kolejnych rozmów w rodzinach bądź samoobserwacji, by wiedzieć, co chciałbym/ chciałabym odkryć w sobie i rozwijać, by żyło mi się piękniej, prościej i radośniej.

Loading