Zapraszamy na „Gordonki” dla dzieci do 3 r.ż.

12 wrz 2023

Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od ok. 6 miesięcy do 3 lat na „Gordonki” – zajęcia śpiewane, rozwijające słuch muzyczny i poczucie rytmu dziecka.

Czym są „Gordonki”?

Podczas „Gordonek” niemowlęta i małe dzieci w bezpiecznej, rodzinnej atmosferze poznają język muzyczny: motywy, frazy, rytmy i całe melodie. Można porównać to do poznawania języka ojczystego, którego dzieci najpierw biernie słuchają, potem gaworzą (my z nimi rozmawiamy gaworząc), a dopiero w kolejnym etapie pojawiają się pierwsze słowa i całe zdania. Podczas zajęć wprowadzane są różnorodne melodie i motywy, na które dzieci z czasem odpowiadają i nawiązujemy z nimi dialog. Tak wczesny muzyczny rozwój pozwoli im łatwiej wejść w bardziej formalną edukację – rytmikę, grę na instrumencie lub – później – pełną edukację w szkole muzycznej.

Zalety wczesnej edukacji muzycznej są obfite, między innymi:

  • społeczne (często Gordonki to pierwsze grupowe zajęcia, w których dzieci uczestniczą),
  • terapeutyczne – muzyka wycisza i pobudza, rozwija koordynację całego ciała (poruszamy się do melodii), poprawia pamięć i koncentrację oraz uwrażliwia na piękno. 

Twórcą teorii „Gordonek” był Edwin E. Gordon, psycholog muzyki, pedagog i muzyk.

Termin: piątki, godz. 9.30-10.10. Pierwsze zajęcia odbedą się w piątek 15.09.

Miejsce: Sala Fundacji „W Sercu Matki”, w budynku znajdującym się na terenie parafii bł. Władysława, ul. Przy Bażantarni 3, Warszawa

Zapisy: poprzez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/vy6CRqXrnLo8uxyK8
Decyduje kolejność zgłoszeń, zajęcia dla maksymalnie 10 dzieci.

Kilka słów o Prowadzącej:

Anna Pełka – muzykolog, pracuje w dziale Edukacji Narodowego Instytutu F. Chopina w Warszawie. Organizuje i prowadzi zajęcia dla rodzin z dziećmi m.in. dla maluszków do 3 r.ż., ale też lekcje muzealne dla uczniów w Muzeum F. Chopina w Warszawie i w Domu Urodzenia w Żelazowej Woli. Prywatnie mama 4 dzieci.

Cena: 30 zł/zajęcia dla jednego dziecka, 10zł/za zajęcia każde następne dziecko-rodzeństwo
Dane do przelewu:
Fundacja „W Sercu Matki” 
18 1140 2004 0000 3102 7913 9412

Serdecznie zapraszamy!

Loading