Spotkanie on-line: „Dlaczego warto czytać dzieciom bez względu na wiek i jak to wpływa na budowanie relacji” – 7.12 g.18:30

4 gru 2022

W najbliższą środę, 7 grudnia o godzinie 18.30 zapraszamy serdecznie na wykład online pt. „Dlaczego warto czytać dzieciom bez względu na wiek i jak to wpływa na budowanie relacji”, który poprowadzi  Maria Ostrowska-Jaskulska, filolog, lektorka języka polskiego jako obcego, prowadząca rodzinną księgarnię/ sklep „Trzy Jeże” ( Trzy Jeże – Księgarnia i sklep z zabawkami Warszawa Ursynów (trzyjeze.pl)


Zapisy prowadzimy przez formularz:  https://forms.gle/GFQkLXQHALFTRtkx8

Link do spotkania zostanie wysłany na adres podany w Formularzu.

Podczas wykładu poruszone będą następujące tematy:
– o zaletach wspólnego czytania dla dzieci, 
– o zaletach czytania dzieciom dla rodziców,
– o zaletach utrzymania zwyczaju wspólnego czytania w rodzinie bez względu na wiek dzieci,
– o tym, że warto czytać dorosłym,
– o budowaniu więzi poprzez czytanie,
– o tym jak dobrać książki do wspólnego czytania,- rekomendacja książek na różny wiek, które sprawdzą się przy rodzinnym czytaniu. 

Kilka słów więcej o Prowadzącej:
Maria Ostrowska-Jaskulska jest filologiem, lektorką języka polskiego jako obcego, specjalizuje się w literaturze dla dzieci i młodzieży. Mimo, że uwielbia uczyć, od 2016 roku razem z mężem prowadzi księgarnię „Trzy Jeże” na warszawskim Ursynowie. Mama dwójki dzieci, które pomagają jej odnaleźć to, co najlepsze w książkach.

O sklepie Trzy Jeże:
Trzy Jeże są sklepem rodzinnym i bardzo kameralnym. Powstał w 2016 roku, ale pomysł na miejsce z dobrymi książkami i mądrymi przedmiotami dla dzieci i młodzieży narodził się dużo wcześniej w czeskiej Pradze. Zachwyciły nas tam kreatywne i ponadczasowe zabawki, których brakowało w polskich sklepach. Jako nauczyciele doceniliśmy pomysły uczenia i rozwijania przez zabawę oraz prezenty dla dzieci, które stwarzają możliwość wspólnej zabawy z rodzicem, są wszechstronne i pozwalają na wykorzystanie na swój własny sposób. Wybierając przedmioty, które mają być w Trzech Jeżach, nigdy nie kierujemy się modą. Szukamy rzeczy trwałych, solidnych, bezpiecznych dla dzieci i planety, produkowanych przez odpowiedzialne firmy z poszanowaniem pracowników i środowiska. Trzy Jeże są jednak głównie księgarnią i to na dobrym doborze książek zależy nam najbardziej. Do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie i, polecając lektury, uwzględnimy nie tylko jego wiek, ale również
potrzeby, zainteresowania, lęki i problemy. Staramy się promować czytelnictwo i przekonywać, że – oprócz jego oczywistych korzyści – są też inne, rzadziej kojarzone z książką: rozumienie emocji, charakterów, rozwijanie empatii, budowanie poczucia własnej wartości i zacieśnianie więzi z bliskimi. Zachęcamy do wspólnego czytania bez względu na wiek, zainteresowania i stopień biegłości w czytaniu. Trzy Jeże dwukrotnie otrzymały wyróżnienie w Konkursie na Ulubioną Księgarnię Warszawy (w 2020 i 2022r.). 
Trzy Jeże – Księgarnia i sklep z zabawkami Warszawa Ursynów (trzyjeze.pl)

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Prosimy jednak w miarę możliwości o dowolną darowiznę na rzecz Fundacji: 
Fundacja „W Sercu Matki”18 1140 2004 0000 3102 7913 9412W tytule przelewu: Darowizna na cele statutowe Fundacji

Bardzo dziękujemy i zapraszamy serdecznie!

Loading