Zakończyliśmy miesiąc talentu językowego!

7 lis 2022

W ramach Projektu 8 Talentów w październiku skupiliśmy się na rozwoju talentu językowego, czyli zdolności swobodnego posługiwania się słowem pisanym i mówionym.Podczas tego miesiąca zachęcaliśmy do odkrywania i rozwijania talentu językowego. Staraliśmy się przy tym przekonać, że każdy z nas obdarowany jest inteligencją językową i warto ją rozwijać. Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wydarzeniach, za każde dobre słowo, życzliwość a także wsparcie darowizną.

Podsumowując nasze działania w październiku, zaprosiliśmy Was do udziału w:
• warsztatach
„Storytelling w autoprezentacji”, który poprowadziła Hanna Wiczanowska, certyfikowana trenerka wystąpień publicznych. Jeden z uczestników tak podsumował to wydarzenie:
„Najważniejszą rzeczą, jaką wyniosłem z warsztatów był schemat przedstawiający kolejne kroki dotyczące storytellingu. Sam stworzyłem, podobnie jak każdy inny uczestnik, instrukcję jak przygotować dobrą historię. (…) Osobiście szczerze polecam takie doświadczenie, nie tylko ze względu na samą wartość merytoryczną, ale również jako oryginalny sposób na spędzenie czasu, pozwalający rozwijać samego siebie.”
• webinarach:
1.  „Poprawność językowa. O powszechnych błędach językowych”, podczas którego dr Magdalena Wanot-Miśtura, językoznawca,  prezes Fundzcji Języka Polskiego (http://www.fundacjajezykapolskiego.pl/) opowiedziała o fundamentach budowania kultury języka i codziennych błędach językowych, zachęcając jednocześnie do korzystania z profesjonalnego wsparcia dostępnego także w internecie, w tym, m.in., strony: Poradnia Językowa – Poradnia Językowa Uniwersytetu Warszawskiegohttps://pogotowiejezykowe.pl/plPoradnia językowa – internetowa poradnia językowa Polszczyzna.pl
2. “Profilaktyka zaburzeń mowy u dzieci”, który poprowadziła Magdalena Kaczorowska, specjalistka w dziedzinie  logogopedii. Podczas tego spotkania dowiedzieliśmy się jak wspierać właściwy rozwój zasobu językowego dziecka, ale także jak zadbać o rozwój aparatu mowy. Co wpływa pomaga i co przeszkadza lub oddziałuje negatywnie na rozwój zdolności językowych.
3. “Jak rozwijać kompetencje językowe u dzieci i dorosłych” (zapraszamy dziś 3.11 na god. 19.30), który poprowadzi Agnieszka Piątek, językoznawca. Jest jeszcze możliwość zapisów: https://forms.gle/hfmHsQZLwPpxhcCYA
• XVII Ursynowskim Dyktandzie im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego, które odbędzie się 20 listopada w UCSiR przy ul. Dereniowej 48.  Szczegóły pod linkiem: https://ursynow.um.warszawa.pl/-/ursynowskie-dyktando-3


Dziękujemy osobom, które podzieliły się z nami swoim talentem językowym i udostępniły nam swoje wiersze. Kolejne przesyłane – do czego gorąco zachęcamy – będziemy publikować na naszej stronie internetowej oraz profilu FB. Swoją twórczość prosimy przesyłać na adres email: info@fundacjawsercumatki.pl.

Gorąco zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz udziału w wydarzeniach listopada, o których już wkrótce napiszemy. 


Loading