Podsumowanie talentu sportowego – ruszajmy się!

1 lip 2022

Czerwiec poświęciliśmy odkrywaniu i rozwojowi talentu ruchowego (sportowego).

Wspólny spacer z kijkami
Mieliśmy okazję pospacerować z kijkami z Anną Chmielewską, fizjoterapeutką, która opowiedziała nam o korzyściach płynących z uprawiania tej formy ruchu i pokazała jak prawidłowo chodzić.

Co daje mi ruch i jak wprawić wszystko w ruch?
Dr Maria Pietrzak, założycielka naszej Fundacji, podzieliła się swoim doświadczeniem korzyści płynących z ruchu. Mówiła, między innymi, o tym, że rozpoczęcie dnia wysiłkiem fizycznym, np. jazdą na rowerze, ułatwia Jej dalsze jego przeżywanie w radości i spokoju, wspiera koncentrację i daje siłę do mierzenia się z różnorodnymi wyzwaniami. Ruch pomógł także pokonać pojawiające się kiedyś dolegliwości fizyczne. A wspólny ruch z dziećmi, poza oczywistymi walorami zdrowotnymi, buduje więź.
W spotkaniu pojawił się także inny wymiar ruchu – nasza gotowość do zmiany, otwartość do pracy nad sobą, nieuleganie zasiedzeniu.

A może triathlon?
Ostatnim punktem naszego miesiąca sportowego było spotkanie z panem Kamilem Bodnarem, pasjonatem sportu i od 2 lat triathlonistą. Pan Kamil opowiedział o tej stosunkowo nowej dyscyplinie sportowej, jaką jest triathlon.

Triathlon to sport, który łączy ze sobą trzy dyscypliny: pływanie, jazdę na rowerze oraz bieganie. Tematem przewodnim spotkania było zaznajomienie słuchaczy z tym sportem oraz przedstawienie pozytywnych aspektów uprawiania tej dyscypliny. Triathlon jest bardzo rozwojowy, angażuje prawie wszystkie partie mięśni ludzkiego ciała a także wzmacnia kondycję i wytrzymałość. Dzięki tej dyscyplinie jesteśmy w stanie rozwinąć nasze umiejętności w trzech konkurencjach przez co stajemy się bardzo wszechstronni. Podczas spotkania dużą wagę poświęcono również kwestiom żywienia oraz jak ważny dla naszego organizmu jest odpowiednio zbilansowany posiłek. Triathlon można trenować już od bardzo młodego wieku, przykładowo trenując pływanie oraz bieganie. Jest to sport dla każdego niezależnie od wieku – by zacząć, wystarczą dobre chęci, sprawny rower oraz wygodne buty do biegania. Triathlon uczy również dobrego zarządzania czasem oraz planowania. Społeczność triathlonowa jest bardzo otwarta i z wielką radością przyjmie nowych adeptów tej dyscypliny 🙂

Pan Kamil wspominał także ogromną rolę jaką odegrali Jego Rodzice w rozwoju talentu sportowego u Niego.

Ruszajmy się! 🙂
W ramach Fundacji zachęcamy do rodzinnych treningów podczas wakacji – a nuż będzie to triathlon 🙂 Letnia pogoda sprzyja ruchowi w każdej formie.

Życzymy Państwu, by w tym pięknym okresie jak najwięcej się ruszać i dzięki wspólnym aktywnościom z dziećmi, np. pływaniu, jeździe na rowerze, bieganiu, grze w piłkę, badmintona czy tenisa, budować lepszą kondycję fizyczną, zarówno swoją jak i dzieci, oraz budować piękne doświadczenia, które zostaną w Was i dzieciach na lata. Jesteśmy przekonani, co potwierdzają liczne badania, że dzięki aktywności fizycznej poprawi się nie tylko Państwa forma fizyczna, ale przede wszystkim zyskacie Państwo dużo pokoju ducha, radości i sprawności mentalnej. Zgodnie z maksymą „w zdrowym ciele zdrowy duch”.


Loading