14 maja zapraszamy na wyprawę szlakiem wiślanym w okolicach Wilanowa

10 maj 2022

W ramach rozwijania talentu przyrodniczego w nas, w sobotę 14 maja zapraszamy na wycieczkę szlakiem wiślanym z Fundacją Ja Wisła, pt. „Piasek w butach”. Szlak wycieczki przebiega w terenie nadwiślańskim w okolicy Wilanowa.

Opis wycieczki:
Wycieczka będzie trwała 4 godziny. Trasa liczy ok. 4 km. Wyruszamy o godzinie 9.00 z rogu ulicy Zaściankowej i Wału Zawadowskiego na Wilanowie.


Współrzędne w mapach google:
52.170927, 21.122165 (https://goo.gl/maps/nDZqFzhpCFsikzsB6).

Wycieczka prowadzona będzie w terenie mocno przyrodniczym, gdzie nie ma infrastruktury miejskiej. Poniżej Mostu Południowego Wisła ściele największe w mieście plaże. Wycina głębokie zatoki bobrowe w wierzbowych lasach. Rzeka wpływająca w gorset regulacyjny Warszawy zwęża się na tym odcinku czterokrotnie. Tu w latach 80. miała powstać zapora. Tu właśnie będziemy wędrować.

🔥

Dodatkowe atrakcje:
W połowie wycieczki odbędzie się ognisko trwające ok. 1 godzinę. Prosimy zabrać ze sobą prowiant do przyrządzenia posiłku na ognisku: np. kiełbaski, pieczywo, jabłka, papryki, podgotowane ziemniaki, serki oscypki, halloumi itp.

🧥

Przygotowanie (strój, buty):
Uczestnicy powinni być świadomi, że wycieczka będzie w terenie podmiejskim, bez infrastruktury miejskiej, dlatego ważne, by mieć buty i ubranie odpowiednie do pogody i właściwe do poruszania się przy wodzie: po piasku, czasem w błocie i wśród wysokiej roślinności (w tym: jeżyn i pokrzyw), wspinania się po skarpach i „łażenia” po drzewach.
Polecamy: długie spodnie, czapkę chroniącą głowę od słońca, preparaty na komary/kleszcze, mokre chusteczki i spray do dezynfekcji rąk. Przydaje się karimata lub koc do odpoczywania. Jeśli ktoś planuje wyprawę z malutkimi dziećmi – rekomendowana jest chusta lub nosidło, bowiem trasa nie jest odpowiednia dla wózków.

Wycieczka zakończy się około godz. 13.00 w punkcie startu.

❗

Informacja dotycząca poziomu „trudności” trasy:
Trasa jest dobra dla wszystkich dzieci. Podobne wyprawy wielokrotnie były już organizowane dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Większość terenu jest łatwa do biegania, ale są też „ekstremalne” przejścia dla starszych, potrzebujących wyzwań i fajne dzikie ścieżki. Będzie też odrobinę przedzierania się z pazurkiem „surviwalowym”. Dla maluchów – konieczne nosidło lub chusta. 

↘️

 Koszt: 30 zł od osoby:
– płatne na miejscu gotówką
Prosimy o przygotowanie odliczonej sumy pieniędzy!

Prosimy o zapisy przez formularz:
https://forms.gle/A8r4H6tGCk8L1hEf6

Będziemy wdzięczni za przemyślane zapisy, by organizator nie musiał pokrywać kosztu osób nieobecnych! I zapraszamy serdecznie w ten piękny majowy czas 🙂


Loading