Kwiecień miesiącem talentu matematyczno-logicznego!

5 kwi 2022

W ramach Projektu 8 Talentów, w kwietniu skoncentrujemy się na talencie matematyczno-logicznym.


Jak rozpoznać, że ktoś ma talent matematyczno-logiczny?

Osoby wykazujące się ponadprzeciętnym talentem matematyczno-logicznym z łatwością posługują się liczbami, kodami, wzorami, schematami. Lubią konkret. Chętnie grają w gry strategiczne. W wolnych chwilach rozwiązują łamigłówki. Mają szczególną zdolność do znajdowania rozwiązań, wykorzystując rozumowanie logiczne – dostępne w zasadzie każdemu, ale nie każdemu z nas przychodzące z równą łatwością. Interesują się przedmiotami ścisłymi, gdzie niezbędna jest dedukcja i sprawne myślenie przyczynowo-skutkowe.

Dzieci o ponadprzeciętnym talencie matematyczno-logicznym wcześniej od innych zaczynają liczyć i rozumieć działania matematyczne. Z łatwością podejmują nowe matematyczne wyzwania. Wkładają niewiele wysiłku w zrozumienie coraz bardziej skomplikowanych formuł i łamigłówek. Lubią porządek i dbają o szczegóły, które dla innych nie mają znaczenia. Często eksperymentują, czerpiąc satysfakcję ze znajdowania rozwiązań w odkrywanych przez siebie obszarach. Chętnie obsługują komputery i inne urządzenia cyfrowe, nierzadko służąc pomocą dorosłym o mniej rozwiniętym talencie matematyczno-logicznym.

Osoby obdarowane ponadprzeciętnym talentem matematyczno-logicznym dobrze sprawdzają się jako inżynierowie, architekci, matematycy, informatycy, ekonomiści, finansiści, naukowcy, detektywi.

Jak chcemy wspierać rozwój talentu matematyczno-logicznego w kwietniu?

2 kwietnia odbył się wykład Anny Skibickiej, psychologa, pianistki i nauczyciela w szkole muzycznej, nt. rozwijania motywacji u dzieci i nastolatków do nauki.

Ponadto, zapraszamy do udziału w:

  • wykładach, w tym, m.in. Urszuli Pastwy, mamy 4 dzieci, doktora matematyki, nauczyciela metody Montessori i popularyzatora matematyki dającej się lubić :); wykład odbędzie się 21 kwietnia (czwartek) o godzinie 18.30 w formie on-line;
  • przesyłania krótkich tekstów/ artykułów dotyczących odkrywania i wspierania talentu matematyczno-logicznego u siebie lub u swoich dzieci;
  • rekomendowania książek, warsztatów, przedsięwzięć, które sprzyjają rozwojowi talentu matematyczno-logicznego.

Z góry dziękujemy za każdy wkład w nasze kwietniowe dzieło odkrywania i rozwijania talentu matematyczno-logicznego.

Warto rozwijać ten talent u siebie i dzieci, bo dzięki niemu łatwiej nam będzie funkcjonować we współczesnym świecie, w którym tak wiele trzeba umieć przeliczyć i zakodować.  

Życzymy Wszystkim owocnego czasu i otwartości na to, by dzielić się z innymi talentem matematyczno-logicznym oraz własnymi doświadczeniami w rozwijaniu go u siebie i innych!


A o Projekcie 8 Talentów
przeczytacie tutaj:

Loading