Motywacyjny survival – warsztaty online

27 maj 2021

Zapraszamy serdecznie na spotkanie online:
Motywacyjny survival na przykładzie edukacji muzycznej


O ZAJĘCIACH

Stojąc u podnóża wysokiej góry, nie zdobędziesz jej jednym skokiem; musisz się wspinać krok po kroku,
by znaleźć się na szczycie.

Shinichi Suzuki „Karmieni miłością”

Twórca metody języka ojczystego powtarzał swoim uczniom: nie spiesz się, ale też nie zatrzymuj. Bezgraniczna cierpliwość
i wytrwałość zaprowadzi się do celu. 

W świecie XXI wieku cierpliwość i wytrwałość to coraz mniej spotykane cnoty. Mamy erę konsumpcji, wszechobecnego i coraz to szybszego Internetu, można załatwić wiele spraw nie wychodząc z domu. Coraz więcej młodych osób przyzwyczajonych jest do stylu życia, w którym można wszystko szybko, łatwo i w sumie bez większego wysiłku. To, co wymaga wysiłku jest więc mniej atrakcyjne, bywa nawet ciężarem.

Jeśli my – rodzice nie zbudujemy w młodym człowieku świadomości, że nie wszystko można „szybko i łatwo”,
a to, co najbardziej w życiu doceniamy kosztuje nas najwięcej wysiłku, to kto zrobi to za nas? 

Edukacja muzyczna otwiera nam wiele możliwości do budowania właściwej motywacji, a więc treningu wytrwałości
i cierpliwości. Efekty jakie możemy wypracować tu z dzieckiem przekładają się tak naprawdę na każdą inną przestrzeń jego życia. Podczas wykładu  poruszymy również  takie tematy jak: zachęcanie dziecka do codziennej praktyki, budowanie pewności siebie, docenianie wysiłku i pracy dziecka – bez nagród i kar, trening uważności, nastawienie na niepowodzenie, talent
– czy naprawdę istnieje? 

Warsztaty „Motywacyjny survival na podstawie edukacji muzycznej” przeznaczone są dla rodziców, poszukujących różnych inspiracji w motywowaniu dziecka oraz budowaniu jego poczucia własnej wartości. Zajęcia przyjmą formę wykładu połączonego z dyskusją.

Warsztaty odbywają się w dwóch terminach:
1. 16 czerwca (środa), godz. 11:00-12:00,
2. 23 czerwca (środa) godz. 19:00-20:00.

Na spotkanie możesz zapisać się poprzez formularz poniżej lub dostępny pod linkiem: https://forms.gle/D2HQj9ekNhoANxi59.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje zasada: kto pierwszy – ten lepszy 🙂

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY


O PROWADZĄCEJ

Katarzyna Kiwior – muzyk, nauczyciel gry na pianinie metodą Suzuki, mama dzieci uczących się grać na instrumentach, posiadająca doświadczenie w pracy z dziećmi z mutyzmem, zespołem Aspergera oraz z zaburzeniami koncentracji, autorka scenariuszy muzycznych do podręczników szkolnych, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu „Galaktyka Talentów” realizowanego przez Fundację Talentu Malucha – Akademia Suzi.

O „GALAKTYCE TALENTÓW”

„Galaktyka Talentów” to projekt stworzony z myślą o naszych najmłodszych pokoleniach – to wyśpiewana historia o pasjach i zainteresowaniach dzieci oraz o ich wielkich marzeniach o przyszłości. Projekt posiada trzy wymiary:

1. Artystyczny – ponieważ wydana została płyta z piosenkami, których tematyka związana jest z różnymi zawodami.
W nagraniach biorą udział zarówno dzieci jak i profesjonalni muzycy.

2. Edukacyjny – ponieważ dzieci przeprowadziły „mini-wywiady” z Ambasadorami płyty, których głównym przesłaniem była refleksja, że warto marzyć, rozwijać swoje pasje i nie rezygnować z nich mimo przeszkód.

3. Społeczno-charytatywny, ponieważ wpływy ze sprzedaży płyty zostaną przekazane na działalność statutową Fundacji Talentu Malucha.

Serdecznie zachęcamy również do nabycia płyty „Galaktyka Talentów”, kontaktując się z koordynatorką projektu,
a jednocześnie prowadzącą zajęcia – Katarzyną Kiwior. Wszystkie informacje znajdują się tutaj.


Loading