NASZE PROJEKTY
8 TALENTÓW
Celem projektu jest wsparcie Sympatyków Fundacji i Wszystkich Zainteresowanych tematem rozwoju talentów – w ich odkrywaniu i rozwijaniu. Każdy miesiąc poświęcony będzie innemu talentowi.
Jak będziemy realizować ten projekt ?
- poprzez publikowanie tekstów na blogu oraz fb Fundacji na temat poszczególnych rodzajów talentów, traktujących o tym, jak je odkrywać i rozwijać, a także jak usuwać przeszkody w ich rozwoju;
- poprzez organizację wydarzeń (warsztatów, konkursów, koncertów, gier i innych), które będą wspierały odkrywanie i rozwój każdego rodzaju talentu;
- poprzez tworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń odnoszących się do rozwoju każdego z talentów, byśmy mogli się wzajemnie inspirować i motywować, a także łączyć siły w przedsięwzięciach podejmowanych na rzecz rozwoju talentów oraz by “talent” w postaci wiedzy na temat tego, jak coś robić albo czego nie robić, też został puszczony w obieg 🙂
Dlaczego 8 talentów?
Osiem talentów, którym chcemy się przyjrzeć, zostało wyodrębnionych na podstawie klasyfikacji zaproponowanej przez Howarda Gardnera (tu link do informacji o profesorze oraz do artykułu z bloga). W książce pt. Inteligencje wielorakie, profesor H. Gardner stwierdził, że każdy z nas dysponuje 8 rodzajami talentów, które jednak rozwijamy w różnym stopniu. Przeciętny człowiek ma zwykle ponadprzeciętnie rozwinięte 2-3 talenty, dlatego też o niektórych z nas mówi się, że są “wybitnymi matematykami”, a o innych, że mają “ponadprzeciętne zdolności manualne”. Każdy jednak może świadomie rozwijać wszystkie 8 talentów, bo najważniejsze w rozwoju jest pozytywne nastawienie, prawdziwe pragnienie rozwoju i wytrwałość wynikająca z silnej motywacji wewnętrznej do rozwoju, mimo przeszkód i przeciwności.
Wszystkie 8 talentów:
- talent językowy
- talent wizualno – przestrzenny
- talent muzyczny
- talent interpersonalny
- talent intrapersonalny
- talent matematyczno – logiczny
- talent przyrodniczy
- talent ruchowy
Zapraszamy Wszystkich do aktywnego uczestnictwa w naszym projekcie i dokładania swojej “cegiełki” do naszego przedsięwzięcia, którego owoce zależą od tego, jak wiele osób podzieli się swoim talentem w postaci: wiedzy, doświadczenia, obserwacji, motywacji …
Z góry dziękujemy za każdy wkład i wierzymy, że każdy uczestnik projektu zostanie w jakiś sposób ubogacony przez udział w projekcie.

EKODZIELNIA
Celem projektu Ekodzielnia jest promocja idei ekologii bliskiej każdemu z nas oraz edukacja lokalnej społeczności w zakresie zdrowego, ekologicznego i ekonomicznego stylu życia. Chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważne są postawy ekologiczne i ekonomicznie, szczególnie w obecnych czasach, gdy nasza planeta zanieczyszczana jest tyloma zbędnymi produktami.
W ramach Projektu EKODZIELNIA odbył się pierwsze wydarzenie, organizowane razem z Fundacją PZU przy wsparciu Dzielnicy Ursynów, 14 grudnia 2022 r w Ursynowskim Centrum Kultury “Alternatywy”. W ramach wydarzenia odbyła się zbiórka dobrych, ale zbędnych już rzeczy w tym ubrań i zabawek, które przekazaliśmy potrzebującym. Odbyła się również zbiórka elektrośmieci. Na poszczególnych stoiskach można było skorzystać z wiedzy ekspertów w zakresie zdrowego odżywiania, ćwiczeń fizycznych, ekologicznego i ekonomicznego stylu życia. Przez cały dzień odbywały się wykłady ekspertów w zakresie zdrowego żywienia oraz dbałości o nasze ciało i umysł. Wydarzenie było także okazją do integracji lokalnej ursynowskiej społeczności.
WIĘCEJ INFORMACJI: w miarę realizacji kolejnych projektów w ramach Ekodzielni

WOLONTARIAT 13+
Projekt ma na celu aktywizację młodzieży, zwrócenie ich uwagi na potrzeby w najbliższym otoczeniu oraz zapewnienie wsparcia podczas stawiania pierwszych kroków jako wolontariusze. Ponadto, zaangażowane osoby będą mogły uzyskać dodatkowe punkty do rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Potrzeby są poszukiwane m.in. pośród rodziców czy osób zaprzyjaźnionych z Fundacją, a następnie przydzielane zgodnie ze zgłoszeniami oraz zainteresowaniami i umiejętnościami uczniów. Projekt zakłada wsparcie wolontariuszy na każdym etapie realizowania powierzonego zadania. Potrzeby wolontariackie podzielone są na cztery kategorie: ekologia, edukacja, e-wolontariat i społeczeństwo obywatelskie.
WIĘCEJ INFORMACJI:
info@fundacjawsercumatki.com

CHÓR “AVE MARIA”
To ewidentne dzieło Boże, owoc wielkopostnych rekolekcji dla Mam, które odbyły się w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli
w 2019 roku. Chór tworzy wspólnota Mam z Ursynowa. Zespół rozpoczął próby w kwietniu 2019 roku. Chórem dyryguje mama dwójki dzieci: Marta Szeliga. Zespół ma już swoje stroje i wiele pomysłów na działanie, a jego skład stale się powiększa. Głównym celem chóru jest oprawa liturgii i różnych wydarzeń religijnych bliskich sercom mam.
Wszystkie chętne do śpiewania mamy zapraszamy na próby w każdy poniedziałek o godz. 10:00 do sali parafialnej nr. 1
w budynku „B” po prawej stronie Kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa, ul. przy Bażantarni 3.
WIĘCEJ INFORMACJI: info@fundacjawsercumatki.pl

EMISJA GŁOSU
Zajęcia prowadzone przez dyrygentkę, Martę Szeligę. Zapraszamy wszystkie osoby, które śpiewają, chcą śpiewać, sporo mówią zawodowo i nie tylko, oraz wszystkie te, które chcą wzmocnić swój głoś i zadbać o jak najlepszy jego stan do późnej starości :-). Na zajęciach pracujemy nad oddechem i relaksacją, dykcją, wzmacniamy pracę przepony.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki – do indywidualnego umówienia w sali Fundacji przy kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa na Natolinie.
WIĘCEJ INFORMACJI: info@fundacjawsercumatki.pl

RYTMIKA
Cykl zajęć prowadzonych metodą rytmiki Emila Jaques-Dalcroze’a dla dorosłych kobiet i kobiet z córkami w wieku powyżej 12 lat. Zajęcia mają na celu pobudzić kreatywność, muzykalność, sferę ruchową, umiejętność współpracy w grupie, wyrażania emocji, znajomość podstaw teorii muzyki a także solfeżu (śpiewu) oraz improwizacji (ruchowej i wokalnej). Rytmika E. Jaques-Dalcroze’a to metoda nauki o muzyce poprzez doświadczenie ruchowe. Trzon metody stanowią: ruch, solfeż, improwizacja. W przestronnej sali i w wygodnych strojach (sportowych, gimnastycznych) poruszać się będziemy do muzyki granej na żywo przez prowadzącą: Paulinę Chmurską.
WIĘCEJ INFORMACJI: info@fundacjawsercumatki.pl

PROJEKT “ELŻBIETA” – MAMA POMAGA MAMIE
Projekt jest skierowany głównie do młodych mam, które nie mogą liczyć na pomoc w trudnym dla nich czasie po ciąży
i porodzie. Oferujemy wsparcie nie tylko w formie rozmowy, dzielenia się własnym doświadczeniem, ale także pomoc
w gotowaniu, sprzątaniu domu, wyjściu na spacer i do lekarza.
Takie działania mają ogromne znaczenie dla kobiet często aktywnych przezd porodem, a po urodzeniu dziecka przytłoczonych ogromem obowiązków i narażonych przez to na ryzyko wystąpienia depresji poporodowej. Projekt prowadzi Ewa Borodzik: żona i mama pięciorga dzieci.
WIĘCEJ INFORMACJI: elzbieta@fundacjawsercumatki.pl

KAMPANIA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA “PO PIERWSZE RODZINA”
Kampania społeczno-edukacyjna „Rodzina – kopalnią talentów” ma na celu uświadomienie, że rodzina jest kopalnią talentów. Trzeba w niej czasem długo kopać, ale wystarczy uważna obserwacja siebie nawzajem i świadomy rozwój ukrytych talentów, aby każdy członek rodziny poczuł, że życie ma sens.
Poprzez audycje radiowe, dynamiczne filmy oraz koncert połączony z atrakcjami w plenerze chcemy pokazać wyjątkowość rodziny jako miejsca naturalnie sprzyjającego rozwojowi talentów. Będziemy mówić o różnorodności talentów, z których każdy jest tak samo ważny, oraz pokazywać pasjonatów –
ludzi, którym odkrycie i rozwój talentów niesie radość i siłę do pokonywania trudów codzienności oraz walki o dobre relacje z innymi. Razem odkrywajmy rodzinne talenty!

Wartość dofinansowania: 100 000,00 zł
Całkowita wartość zadania: 100 000,00 zł
Wydarzenie jest realizowane jest w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Rodzina – kopalnią talentów” dofinansowanej przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w konkursie „Po pierwsze Rodzina!”


Newsletter
Zapisz się do newslettera Fundacji,
aby otrzymywać powiadomienia o nadchodzących wydarzeniach, aktualnościach i zmianach.