MOTYL NA KARUZELI

“Motyl na karuzeli” to interdyscyplinarny projekt kulturalno-edukacyjny dla dzieci, który łączy muzykę ze sztuką wizualną. Zakłada on nagranie i wydanie płyty z pieśniami dla dzieci z nurtu muzyki klasycznej, a także zorganizowanie konkursu plastycznego.

Repertuar będzie wykonywany przez śpiewaczkę Aleksandrę Resztik i pianistę Piotra Latoszyńskiego podczas koncertów
dla dzieci na żywo i on-line. Koncerty będą prowadzone z udziałem animatora, który wprowadzi małych melomanów w świat muzyki klastycznej.

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do14 lat do udziału w konkursie plastycznym, w którym przewidujemy nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników. Prosimy o zilustrowanie wybranych pieśni w dowolnej płaskiej technice. Zdjęcia nagrodzonych prac zostaną wykorzystane w przygotowaniu książeczki do nagrania i promocji projektu.

Zachęcamy do odwiedzin oficjalnej strony internetowej projektu oraz fanpage’u na Facebooku.

OFICJALNA STRONA PROJEKTU


TWÓRCY PROJEKTU

ALEKSANDRA RESZTIK

W 2004 roku rozpoczęła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Zdzisławy Donat, które ukończyła dyplomem z wyróżnieniem. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich, gdzie pracowała z wybitnymi artystami. Występowała na deskach teatrów operowych w kraju i zagranicą.

Jako solistka Warszawskiej Opery Kameralnej kreowała przede wszystkim postaci w operach W.A. Mozarta. Jest laureatką prestiżowych konkursów, w tym Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Debiut Śpiewaczki oraz Konkursów FLAME i UFAM w Paryżu. Sopranistka była stypendystką Banku Société Générale. W grudniu 2009 została nominowana do prestiżowej nagrody Paszportu Polityki. Aktualnie jest zatrudniona na stanowisku asystenta w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Przeczytaj cały życiorys artystyczny Aleksandry Resztik

PIOTR LATOSZYŃSKI

Urodził się w 1981 roku w Warszawie. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów
w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Studia pianistyczne kontynuował w Robert Schumann Hochschule
w Düsseldorfie oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. Wiesława Piękosia.

Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, podczas których kształcił się pod kierunkiem wielu wybitnych pedagogów.

Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie, Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi, a także zwycięzcą Konkursu im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach oraz Konkursu im. Miłosza Magina w Paryżu.

Przeczytaj cały życiorys artystyczny Piotra Latoszyńskiego

ANNA PEŁKA

Z zawodu muzykolog, pracownik Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie. Organizuje wydarzenia związane z projektem “Motyl na karuzeli”.


ZAJRZYJ TEŻ NA FANPAGE PROJEKTU NA FACEBOOKU:


PROJEKT SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW FUNDACJI PZU

PROJEKT DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

WSPÓŁFINANSOWANIE.

PARTNERZY


KONKURS PLASTYCZNY “MOTYL NA KARUZELI”

Dowiedz się więcej o konkursie plastycznym
w ramach projektu “Motyl na karuzeli”

Loading