Dla dorosłych

Szczegóły wydarzenia

  • Online
  • 21 kwietnia 2022
  • czwartek, 18:30 do 19:30

Contact event manager

1 2 3 4

Zarezerwuj bilet

Thank you Kindly

Wykład on-line “Matematyka wokół nas: dotknij, spytaj, odkryj”

Online

czwartek, 18:30 do 19:30
21 kwietnia 2022

000000

Wykład on-line “Matematyka wokół nas: dotknij, spytaj, odkryj”

Online

czwartek, 18:30 do 19:30
21 kwietnia 2022

DRUKUJ

Serdecznie zapraszamy na wykład prowadzony przez Urszulę Pastwę, mamę 4 dzieci, doktora matematyki, nauczyciela metody Montessori, prowadzącą bloga ekspedycja.edu.pl, na którym dzieli się swoimi pomysłami na matematykę, w części zaczerpniętymi z rozwiązań opracowanych przez Marię Montessori.

Prowadząca sama uważa się za miłośniczkę matematyki i tą miłością chciałaby zarazić innych. Niekoniecznie do matematyki pełnej wzorów, ale tej, która otacza nas na codzień, którą można dotknąć i samemu odkryć.

Podczas wykładu Pani Ula postara się:
✔️ Pokazać proces zdobywania umiejętności matematycznych – jak on wygląda niezależnie od etapu edukacyjnego (ogromna część może być zabawą i wciągającą przygodą, niezależnie od wieku)
✔️ Opowiedzieć o różnych obliczach talentu matematycznego (tych bliższych sztuce, geografii, językom – bo matematyka to nie tylko wzory ;)) i ich odkrywaniu.
✔️ A na koniec pokazać kilka konkretnych tematów na poziomie od przedszkola do liceum – jak w codzienności dostrzec okazję do ich odkrywania? jak pomóc dziecku samodzielnie odkryć matematyczne zależności? czy matematyczne wzory mogą zachwycić?

I liczy, że przekona słuchaczy, że matematyka jest piękna i możemy ją taką dzieciom pokazać, niezależnie od własnej drogi życiowej 🙂

Formularz do zapisów na wykład wkrótce!

Drukuj swój bilet